“Gada autovadītājs” fināls Vecpiebalgā, Jelgavā un Bauskā

24.09.2020

Satiksmes drošības konkursa jauniešiem “Gada jaunais autovadītājs” otrā kārta noslēgusies ar klātienes nodarbībām Vecpiebalgas vidusskolā, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā un Bauskas 2. vidusskolā.

Konkursa teorētiskā kārta norisinājās 2019./2020. mācību gadā, tajā piedalījās gandrīz 2300 jauniešu no 146 vidējās izglītības mācību iestādēm visā Latvijā. Dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem par satiksmes drošību, lai izcīnītu savai klasei iespēju piedalīties interaktīvajās klātienes nodarbībās, kas tiek organizētas 30 labākajām klasēm/kursiem.

Konkursa otrā kārta ar satiksmes drošības apmācību nodarbībām sekmīgi aizvadīta šā gada maijā un septembrī. 30 labāko klašu skolēniem bija iespēja pašiem izmēģināt automobiļa apgāšanās simulatoru un pārliecināties par drošības jostu neatsveramo nozīmi, kā arī izmēģināt alkohola reibumu imitējošas brilles, lai gūtu priekšstatu, cik ļoti mainās cilvēka koordinācijas un reakcijas spējas pēc alkohola lietošanas.

Konkursu vidusskolēniem “Gada jaunais autovadītājs” organizē Ceļu satiksmes drošības direkcija un tās tiek finansētas no sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” kontā.